Mekan bağımsız bir hayat

Kuala Lumpur ben geldim! Aslında haber vermekte biraz geciktim, geleli neredeyse 25 gün olmuş. 18 Şubat günü İstabul’da hala kar yağarken, W ve ben tropik yağmur altında havaalanından şehre giden otobüsü arıyorduk. Şimdi ise şu nemli havaya ve hergün nerdeyse aynı saatte yağan yağmura alışmış, pek severek tuttuğumuz evimizde oturmuş işlerimle uğraşıyorum. Sanki hep buradaydım gibi hissediyorum.

Son iki aydır herşey o kadar hızlı gelişti ki 10 gün durmadan yazabilirim. Ama siz 10 gün durmadan okumazsınız. Siz okumazsanız da ben boşuna yazmış olurum.

2,5 ay önce İstanbul Ümraniye’de bir ofiste oturmuş “O bileti aldık ama acaba gerçekten gidecek miyim?” diye soruyordum kendime. W de hergün “Gidecez ama o konuştuğumuz işe ne zaman başlayacaksın?” diyerek başımın etini yiyordu. İşte hepsi oldu.

 • Aralık: Yollarda olmayı, başka dillerde iletişim kurmayı, pazarlarda hiç tanımadığim sebzeler, meyveler görmeyi, çantam kapının yanında yaşamayı ne çok sevdiğimi hatırladım (bknz. Çin macerası)
 • Ocak: Ekim’de işe başladığım telekomunikasyon firmasının İK departmanına “Ben ay sonunda ayrılmak istiyorum” dedim. Yeni başladığımdan işi hemen bırakmam küçük bir sansasyon oldu ama kimse de “Hayır şimdi gidemezsin” demedi. Karlı bir İstanbul gününde servise son kez binip evime gittim.
 • Şubat: 17 günde DelightWave için gerekli işlemleri yapmak gerekiyordu. Tek başınıza bir şirket kurmak istediğinizde Türkiye’de hangi adımları izlemek gerekiyor ayrı bir yazı olacak. Sosyal medya pazarlama/ danışmanlık şirketi kurmak için gereken temel adımlara da buradan bakabilirsiniz.
 • Şubat 17: Ayrılmadan bir akşam önce evde küçük bir parti verdik. 3’e kadar “kar yağar da İstanbul’da hayat durur mu?” sorusu ile içkileri yuvarladık. Ben film izler gibi bakıyordum evime, kedime, anneme.Sonra sabah oldu ve tatile gider gibi çantaları sırtımıza alıp, anne-babayı, kardeşleri öpüp Bahreyn aktarmalı Gulf Air uçağımıza binip İstanbul’a hoşçakal dedik.

Bundan sonra ne olacak? mineakman.com’da hep Türkçe yazacağım. Hedefim haftada en az 2 kez yazmak. Bu kişisel blogum olduğu için şimdilik herşey benimle ilgili. Sadık takipçi olursanız sorularınıza cevap da yazarım. “Ben Thailand’ın Krabi adasını merak ettim, bir gidip yazar mısın” ya da “Oraya gittin ne yiyip içiyorsun bir anlatsana” diyeni gerçekten kırmam, kıramam.

İş için neler yazıyorum merak eden olursa DelightWave sayfasını takip edin derim. Sosyal medya pazarlama ile ilgili tavsiyeler içeren blogpostları Türkçe de yayınlamaya çalışacağım. “Facebook sayfamı kimse beğenmiyor, ben ne yapsam?” diyen varsa, böyle gelsin, yazdıklarımı takip etsin.

Bence bu yazıyı okuyunca bir sonrakini de okumak geldiyse içinizden beni Twitter’dan takip edin, ya da Facebook’ta DelightWave sayfasını beğenin ki ben yeni yazı yayınladıkça sizin de haberiniz olsun.

Kuala Lumpur’da akşam olmak üzere. Yemek planları yapmak lazım. W arkadaşları ile çıkıyor. Ben de kendi başıma nasi lemak yemeye giderim. Ne olduğunu bir zaman sonra fotoğraflarla göreceksiniz.

M.A.

 

 

5 thoughts on “Mekan bağımsız bir hayat

 1. DelightWave’in basarili olmasini diliyorum.

  Ben aslen Turk asilli Gumulcine dogumlu ve Australia vatandasiyim. Son 15 yildir Shah Alama da yasiyorum.

  Malezya’ya hos geldiniz diyorum.
  Umarim basarili olursunuz.
  Halicilikla hic bir ilgim olmadigi halde 13 sene ben basarili olmussam herhalde siz daha da basirili olursunuz insaallah.

  Sormak istediginiz ve Malezya’da yasamla ilgili sormak istediginiz herhangi bir sey varsa yardimci olmaya calisirim.

  Malesef Malezya’da bazi gercekler insanin basina gelmeden anlasilmiyor.

  Malezya’da basarili mutlu yasam diliyorum.

  Halit Karaca

 2. Mine umarım Malezya’da yaşamaktan keyif alırsın ve çok başarılı olursun, fırsat buldukça yazılarını takip edeceğim. En iyi dileklerime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *